Provedené opravy

Oprava instalace ve vozidle Peugeot 3.0 155kw. Po několika neúspěšných reklamacích u věhlasné montážní firmy zákazník přijel s tím, že vůz stále nemá požadovaný výkon a ve vysokém zatížení vozidlo začne cukat. Po diagnostice a projížďce bylo nalezeno několik problémů, kterých se instalační firma dopustila. Jedna z nich je vidět na fotografii, kde montážníci namontovali příliš slabou hadici pro přívod paliva do motoru (na obrázku označena červeně). Námi namontovaná širší je označena zeleně. Celkově byl namontovaný systém dimenzován maximálně na 120kw, nemohl tedy fungovat ve vozidle se 155kw!

Oprava-1

Zákazník přijel s tím, že vozidlo škoda fabia 1.2htp má velikou spotřebu lpg a celkově neklidný chod motoru. Při naší prohlídce neběžel motor dobře a na volnoběh zhasínal. Na palubní desce svítila kontrolka závady motoru o které montážní firma tvrdila, že je při provozu na lpg normální. Po výměně vadných vstřikovačů , výměně ucpaných filtrů a přenastavení 3D mapy není poznat rozdíl mezi provozem na lpg a benzinem. Kontrolka motoru už se nerozsvítila a spotřeba klesla.

Oprava-2 Oprava-2-1 

Zákazník přijel s vozidlem Honda Civic se svítící kontrolkou závady motoru a rozladěným motorem, kterému na lpg vynechávalo zapalovaní a v určitých režimech jelo dokonce na 3 válce. Trvale pak majitele trápil nízký výkon při režimu jízdy na lpg s častým škubaním a vynecháváním motoru. Pražská firma namontovala systém již před dvěma lety a od té doby ani po několika reklamacích, kdy skončilo auto “na pokusy” u dvou dalších firem, nikdy nejezdilo tak jak má.  Po vyčtení závad diagnostikou bylo nalezeno několik problémů včetně katalyzátoru, který pravděpodobně odešel z důvodu dlouhodobého používaní nesprávně nastaveného lpg systému. Po několikahodinovém hledání jsme závadu odhalili ve vstřikování benzínu, které negativně ovlivňovalo i funkci LPG systému. Tuto závadu ani jedna z předchozích montážních firem neodhalila a raději poslali majitele pryč. Po dohodě se zákazníkem byl motor opraven a lpg systém nastaven tak, jak má být. Po měsíci jsme zákazníka kontaktovali a auto jezdí ke vší spokojenosti bez škubání a s plným výkonem . Zákazník se k nám objednal i na výměnu katalyzátoru, jelikož nikomu jinému už auto svěřit nehodlá.

U zákazníka s Fiatem Dopló 1.4 před instalací LPG proběhla důkladná kontrola stavu motorové části, kde byla zjištěna popraskaná hadice. Po řádné výměně bylo LPG bez problému nainstalováno.

U Seat Leon Cupra R po nezdařilé LPG montáži u věhlasné brněnské firmy proběhla řádná LPG instalace. Před montáží zjištěno, že brněnská firma se neobtěžovala demontovat sání (parohy) před navrtáním a všechno napadalo do sání, rovněž při samotném vrtání poškodili hlavu motoru.

Img-20140811-wa0000

Otevírací hodiny